Genel Bakış

Hakkımızda

Hakkımızda

Mea Villa turizm ağırlıklı olarak ve ev turizmi konusunda uzmanlaşmış bir turizm acentesidir.

Ev turizmi dalında yaklaşık 30 yıllık bir geçmişe sahip olan Mea Villa Travel Agency’nin portföyünde  Türkiye ve Avrupa’da yaklaşık 35.000 villa, ev, apart ve bungalov bulunmaktadır.

Villadatatil.com merkezi İstanbul da olan MEA VILLA Emlak Tur.ve Tic.Ltd.Sti. nin web sunumudur. Villadatatil.com internet ve seyahat acentaları  üzerinden yazlık daire, ev ve villaların kısa süreli kiralamalarını yapan bir sitedir.

Firmanın kurucuları 1985 yılından beri Türk turizminin yapılaşmasında ve gelişmesinde önemli roller üstlenmiş kişilerdir. Türkiye`de  henüz yeterli sayıda ve turistik otellerin olmadığı yıllarda yurtdışına yazlık villaların pazarlanması ile turizm faaliyetine başlayıp, gecen yıllar  içerisinde 9.600 satış acentası ağına  sahip ” Nazar Holiday” firması ile Almanya’nın en büyük Türkiye tur operatörlerinden birisi haline gelmişlerdir. Bu firma ile  Almanya’dan gelen toplam turist sayısının yaklaşık  1/3 nün Türkiye tatillerini organize etmişlerdir (1997 senesinde Türkiye’yi ziyaret eden toplam 1 Milyon Alman turistin 380.000  i). Aynı şekilde yine Almanya’daki 60 şubesi  “Holiday Express” seyahat acentaları zincirini oluşturmuşlardır.

Nazar Holiday ile Türkiye’ye yönelik organize “ Paket Turların” ve “ Her şey Dahil” sisteminin öncüsü olmakla beraber, ürün paketi içerisinde Özgün bir tatil bicimi olan “Yazlık ev kiralama”  ilk günden beri yerini almıştır.

Yine uzun yıllardan beri konuda Avrupa`nın önde gelen Ev kiralama uzman olan TUI, Wolters, INTERHOME, NOVASOL, Thomson, Thomas Cook Style Holiday gibi Tur Operatörlerinin Incoming ve Türkiye tedarikçiliğini yapmaktadır.

Türkiye’nin neredeyse tüm sahil kentlerinde yıllar içerisinde oluşan en geniş ev programı  yanısıra işbirliği halinde olduğu yukarıda adı geçen büyük uzmanların Ispanya, Fransa, Isviçre, Italya, Almanya, Avusturya, Hirvatistan ve Yunanistan’daki onbinlerce villadan oluşan programlarını Türkiye`de pazarlamaktadır.

Aynı ekip 30 yılı aşan uluslararası deneyim ve bilgi birikimi ile Türkiye’de Yazlık Villa  kiralama tatil biçimin öncüsü ve en büyüğü olmanın yanısıra, bu segmentin yasal  düzenlemeleri konusunda da aktiv görevler üslenmişlerdir.

Mea Villa Emlak Turizm ve Ticaret Ltd. Şti. Yönetiminde 30 yılı aşan geçmişine rağmen  aynı  heyecanı duyup bu heyecanı paylaştığı genç ve dinamik kadroların bir araya geldiği bir kuruluştur.

Konusunda Türkiye`nin 1. Numarası ve en köklü firması olmanın bilincinde olup, sürekli  öncü olmak, kendisini yenilemek çabası içerisindedir.