Tarihçe

faliyetlerimizMea Villa Travel Agency  yazlık daire, ev ve villaların kısa süreli kiralamalarını yapan bir turizm acentesidir.

Firmanın kurucuları 1985 yılından beri Türk turizminin yapılaşmasında ve gelişmesinde önemli roller üstlenmiş kişilerdir. Türkiye`de  henüz yeterli sayıda ve turistik otellerin olmadığı yıllarda yurt dışına yazlık villaların pazarlanması ile turizm faaliyetine başlayıp, gecen yıllar  içerisinde 9.600 satış acentesi ağına  sahip  “Nazar Holiday” firması ile Almanya’nın en büyük Türkiye tur operatörlerinden birisi haline gelmişlerdir. Bu firma ile  Almanya’dan gelen toplam turist sayısının yaklaşık  1/3 nün Türkiye tatillerini organize etmişlerdir (1997 senesinde Türkiye’yi ziyaret eden toplam 1 Milyon Alman turistin 380.000  i). Aynı şekilde yine Almanya’daki 60 şubesi  “Holiday Express” seyahat acenteleri zincirini oluşturmuşlardır.

Nazar Holiday ile Türkiye’ye yönelik organize “Paket Turların” ve “ Her şey Dahil” sisteminin öncüsü olmakla beraber, ürün paketi içerisinde Özgün bir tatil biçimi olan “Yazlık ev kiralama”  ilk günden beri yerini almıştır.

Yine uzun yıllardan beri konuda Avrupa’nın önde gelen Ev kiralama uzman olan TUI, Wolters, INTERHOME, NOVASOL, Thomson, Thomas Cook Style Holiday gibi Tur Operatörlerinin incoming ve Türkiye tedarikçiliğini yapmaktadır.

Türkiye’nin neredeyse tüm sahil kentlerinde yıllar içerisinde oluşan en geniş ev programı  yanı sıra işbirliği halinde olduğu yukarıda adı geçen büyük uzmanların İspanya, Fransa, İsviçre, İtalya, Almanya, Avusturya, Hırvatistan ve Yunanistan’daki on binlerce villadan oluşan programlarını Türkiye`de pazarlamaktadır.

Aynı ekip 27 yılı aşan uluslararası deneyim ve bilgi birikimi ile Türkiye’de Yazlık Villa  kiralama tatil biçimin öncüsü ve en büyüğü olmanın yanı sıra, bu ev turizmi konusunda yasal  düzenlemeleri konusunda da aktif görevler üstlenmişlerdir.

Mea Villa Emlak Turizm ve Ticaret Ltd. Şti. yönetiminde 27 yılı aşan geçmişine rağmen  aynı  heyecanı duyup bu heyecanı paylaştığı genç ve dinamik kadroların bir araya geldiği bir kuruluştur.

Konusunda Türkiye’nin 1. Numarası ve en köklü firması olmanın bilincinde olup, sürekli  öncü olmak, kendisini yenilemek çabası içerisindedir.